جمعه، تیر ۱۲، ۱۳۸۳

ابزاری برای پيدا کردن نرم افزارهای جاسوس

امروز با نرم افزار Webroot Spy Sweeper که در تاپ سی دی 2004 وجود دارد کامپيوترم را اسکن کردم. نتيجه حيرت انگيز بود. اين نرم افزار اسکنر خوب ، ده نرم افزار جاسوس (Spyware) را از قرار زير پيدا کرد :

1- Alexa Toolbar
اين نرم افزار بطور ديناميک لينک هايی از سايت های طراف قرارداد خود را به صفحات وبی که شما می بينيد اضافه می کند

2- Bonzi buddy
اين نرم افزار يک نرم افزار کمکی اينترنتی است اما نرم افزارهای تبليغاتی (adware) را نصب می کند که در هنگام مرور صفحات وب آگهی های تبليغاتی را نمايش می دهند.

3- CasinoONnet
اين نرم افزار يک نرم افزار قماربازی آنلاين است که درون بسياری از بسته های نرم افزاری مثل Kazaa Media Desktop يا Grokster يا IMesh جاسازی شده است.

4- C-Dilla
نرم افزاری است که با هدف حفاظت نرم افزارهای کپی رايت ديگر نوشته شده و از کپی آنها به کامپيوترهای ديگر جلوگيری می کند. فقط يادتان باشد اين يکی نبايد از کامپيوترتان حذف شود!

5- ClipGenie
اين نرم افزار با کمک دوست خود يعنی نرم افزار DownloadWare ويدئو يا تصاويری را که از اينترنت بطور اتوماتيک دانلود می کند را پخش می کند

6-DAP يا Download Accelerator Plus
نرم افزار adware ای است که با دنبال کردن عادات اينترنتی شما تبليغات هدفمند برای شما نمايش می دهد

7-Informer
يک نرم افزار ثبت کليد keylogger است که مخفيانه هرچه شما تايپ می کنيد ضبط کرده و به هکر موردنظر خود ايميل می کند

8- NetMonitor
يک تروجان است که می تواند به کاربر راه دور اجازه دسترسی به کامپيوتر شما را بدهد و به وی امکان دهد تا کارهايی از قبيل حذف فايلها ، شکار تصوير صحنه ها ، ايجاد دايرکتوری و غيره را روی کامپيوتر شما و بدون اطلاعتان انجام دهد.

9- Windows Keylogger
يک نرم افزار ضبط کليد ديگر

10- XDialer
نرم افزاری که با هدف دزديدن اطلاعات Dialup شما طراحی شده است.

هیچ نظری موجود نیست: